Звернення щодо прес-релізу Держенергоефективності «Перехід Рівного на біопаливо дозволить заощаджувати місту десятки мільйонів гривень» за посиланням: https://bit.lv/2keVhi2 від 11 вересня 2019 року
 
Шановний Сергію Дмитровичу,
 
Коаліція за 100% ВДЕ вітає урядові ініціативи, спрямовані на використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) для теплопостачання українських міста і сіл. Більше того, перехід на використання лише ВДЕ для теплопостачання з одночасним швидким підвищенням ефективності споживання тепла будівлями є неодмінними умовами різкого скорочення викидів парникових газів заради попередження катастрофічних змін клімату.
 
Однак, підходи до нарощування теплогенеруючих потужностей у Рівному можуть підірвати підтримку ВДЕ зі сторони громадськості та провокувати конфлікти. Так, уже перші випробування котла призвели до конфлікту з місцевими мешканцями, а котел був встановлений з порушеннями. Більше того, масштабні плани з розвитку теплової генерації на основі ВДЕ ніколи не обговорювалися з громадськістю, а ТОВ «Рівнетеплоенерго» не змогло відповісти на питання про джерела необхідної кількості деревних відходів. Повний перелік питань громадськості Рівного можна знайти за посиланням: http://ecoclubrivne.org/vde_30/. На жодне з піднятих питань не було отримано відповідей.
 
Зважаючи на вище викладене та заради забезпечення справедливого і демократичного переходу на використання ВДЕ Коаліція за 100% ВДЕ закликає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України:
 
– Звернутися до міської ради Рівного та до ТОВ «Рівнетеплоенерго» з пропозицією долучати громадськість на всіх етапах розробки та реалізації заходів з використання ВДЕ для опалення міста.
– Провести реформи для забезпечення створення прозорого ринку теплопостачання у містах з централізованих теплопостачанням.
– Розробити та запровадити критерії сталості при використанні деревної біомаси для опалення.