Коаліція громадських організацій в сфері ВДЕ закликає народних депутатів підтримати законопроект 10357 своїм голосом на засіданні ВР 11 липня. Він допоможе:

вирішити проблему домогосподарників, які встановили чи планують встановлення домашніх сонячних електростанцій (СЕС) на землі в межах власного подвір’я, щодо реалізації свого права на «зелений» тариф.

На сьогодні «зелений» тариф є єдиним дієвим стимулом для приватних домогосподарств встановлювати домашні станції. В свою чергу розвиток малої розподіленої генерації, до якої відносяться домашні СЕС, є важливим з точки зору соціальної справедливості та доступу до чистої енергії, сприяння конкуренції на ринку в довгостроковій перспективі, а також досягнення національних цілей з розвитку відновлюваної енергетики в Україні в цілому.

Також закликаємо народних депутатів підтримати своїм голосом проект Закону «Про внесення змін до статті 9-1 Закону України “Про альтернативні джерела енергії” щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами», реєстр. номер 10357, та вирішити технічну помилку, допущену під час голосування за інший законопроект (реєстр. номер 8449-д), яким запроваджено новий механізм стимулювання розвитку проектів вітрової та сонячної генерації.

Законопроект 10357 повністю вирішує проблему обмеження права продавати надлишок електроенергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарствам як з діючими станціями потужністю до 30 кВт, так і з новими станціями потужністю до 50 кВт.

Нагадаємо, що через допущену помилку під час голосування, довелося втручатися Регулятору (НКРЕКП) прийняттям рішення, яке повністю не вирішує згадане питання та є тимчасовим – до кінця поточного року. Тоді як ЗУ «Про альтернативні джерела енергії» встановлює дію «зеленого» тарифу до 2030 року.

Проголосуйте за 10357 та поверніть право на «зелений» тариф до 2030 року приватним домогосподарствам, які встановили наземні СЕС раніше, а також надайте таке право тим, хто має намір встановити такі станції в майбутньому.

Підписанти звернення:

ГО «Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку»

ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія»

ГО «Хмельницький енергетичний кластер»

ГО «Екоклуб» (м. Рівне)

ГО “Еколтава” (м. Полтава)

Коаліція громадських організацій “Енергетичний Перехід”

350.org Україна