Учора, 27 травня рішенням Кабінету Міністрів було звільнено з посади заступника Міністерство енергетики та захисту довкілля України Олексія Рябчина. Він займався напрямком енергоефективності. 

 

Причина звільнення, за словами т.в.о. голови Мінекоенерго Ольга Буславець, – низька результативність. “Було багато напрацювань, але результативність дуже низька. Інша людина буде більш ефективний для вирішення поставлених завдань”, – прокоментувала т.в.о. Міністра. 

 

Коаліція “Енергетичний перехід” вважає це рішення поспішним та невиправданим.  

 

Хочемо наголосити, що у сфері енергетики немає простих рішень. Тут потрібно формувати довготермінові стратегії, часто це рішення, які реалізовують не за однієї каденції, не за одного уряду.  Сфера енергетики не може відновитися, відбудуватись, розвиватися простими рішеннями, адже на все це треба час, інвестиції та людські ресурси – фахові менеджери в галузі. 

 

Коаліція “Енергетичний перехід” вбачає в Олексієві Рябчину саме такого фахового та досвідченого менеджера, котрий серед іншого зміг налагодити діалог між громадськістю та владою. Так, наприклад, 27 травня, у день звільнення, було проведено нараду щодо ролі й місця енергоефективності в формуванні та реалізації державної політики, а також щодо системи інституцій, що працюють у цій сфері.

 

За час своєї роботи у сфері енергетики Олексій досяг хороших результатів. Найважливіші з них, на наш погляд: 

– потрапив у рейтинг “топ-10 законотворців-реформаторів”, список “нових технократів української політики” та в перелік з “25 найбільш доброчесних депутатів Верховної Ради”;

– 10 років вчився і працював як зелений економіст, який органічно підтримував розвиток зеленої генерації, енергоефективності, енергетичних кооперативів, електромобільності та посилення захисту довкілля;

– один із авторів законопроекту N10405 про електромобілі, що врегульовує питання обладнання місць для паркування та зарядки електромобілів, вводить відповідні дорожні знаки. Завдяки зусиллям Олексія і його команди українці купують найдешевші електрокари, заробляють гроші на енергосервісних контрактах та зміцнюють енергобезпеку країни;

– надав пропозиції до законопроекту N8449-д, зокрема, комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу було підтримано пропозицію надати можливість енергетичним кооперативам з генеруючими потужностями до 150 кВт функціонувати за тими самими правилами, що і для споживачів до 150 кВт. Для прикладу, жителі населеного пункту, об’єднавшись у енергетичний кооператив, можуть розділити потребу в фінансових ресурсах на закупівлю обладнання для генерації електроенергії з ВДЕ (сонячні панелі, біокотли, вітряки і т.ін.) та споживати всі разом чисту енергію або продавати її за “зеленим” тарифом державі й отримувати прибуток. Важливим є і те, що їм не потрібно одержувати для цього жодних ліцензій.

 

Коаліція закликає Уряд приймати кадрові рішення, що ведуть до якісної державної політики у сфері енергоефективності та ВДЕ, зважаючи при цьому на репутацію кандидатів серед усіх зацікавлених сторін, її чи його освіту і досвід.