Європейський банк реконструкції і розвитку допоможе Україні побудувати мережу сховищ електроенергії на 220 МВт.
Про це йдеться на сайті “Укренерго”, яка підписала меморандум з ЄБРР про спільну реалізацію проєкту. Він також стосується модернізації підстанції 220 кВ “Азовська” в Донецькій області.
“ЄБРР приєднається до розробки техніко-економічного обґрунтування проєкту з будівництва сховищ і нормативної бази для забезпечення їх комерційної та прибуткової діяльності в Україні”, – йдеться в повідомленні.
Потім за підтримки ЄБРР буде підготовлена і подана заявка на отримання грантового фінансування ЄС для реалізації проєкту.
Крім того, “Укренерго” уклало з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК, належить до структури Світового банку) консультаційний договір про технічну допомогу щодо розробки механізму аукціонів для залучення приватних інвесторів, охочих профінансувати будівництво системи сховищ електроенергії.
Також повідомляють, що цей проєкт буде реалізовано в два етапи.
У першу чергу МФК надасть системному оператору допомогу у формуванні прозорої та надійної бізнес-моделі щодо залучення приватних інвестицій для будівництва енергетичних сховищ, а на другому етапі спільно з МФК буде розроблена проєктна та тендерна документація для проведення відповідних аукціонів.
Нагадаємо, в квітні 2018 року “Укренерго” заявила, що в Україні до 2025 року необхідно збудувати 2,5 ГВт високоманеврених потужностей, які призначені для врівноваження денного графіка навантаження енергосистеми. Перші 500 МВт повинні з’явитися в системі вже з 2020 року.
Це пов’язано з активним будівництвом сонячних і вітряних електростанцій. За оцінками експертів, Об’єднана енергосистема України може прийняти ще до 3 тис. МВт нових потужностей СЕС і ВЕС без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі. Така встановлена потужність відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) може бути введена в експлуатацію в грудні 2019 року.
При цьому обсяг уже виданих технічних умов на приєднання нових потужностей ВДЕ до енергосистеми складає 7426 МВт (ВЕС – 4200 МВт, СЕС – 3226 МВт).
“Укренерго” пропонує з метою ліквідації загрози розбалансування побудувати газопоршневі електростанції загальною потужністю 2000 МВт і 500 МВт накопичувачі енергії (energy storage). За даними “Укренерго”, це дозволить експлуатувати 7500 МВт потужності сонячних і вітрових електростанцій і не обмежувати цю генерацію.
Джерело:LB.ua