Напад росії на Україну призвів до того, що будинки залишилися без опалення. Екоклуб публікує кілька порад, як у них жити, якщо евакуація – не ваш варіант.

– Злийте воду з системи опалення. По всій території України досі можливе різке зниження температури, і вода в трубах та радіаторах може замерзнути. Від цього труби можуть лопнути, а вашу домівку заллє вода. Окрім того, після перемоги доведеться платити за дорогий ремонт. У приватному будинку запірна арматура для злиття води знаходиться в найнижчій точці системи опалення, натомість у багатоповерхівках – у підвалах. У підвалах ще є багато чого іншого, тому варто скористатися допомогою знаючої людини. Але врятовані радіатори того вартують.

– Харчуйтесь калорійно. Ситі люди мерзнуть менше. Тому на час війни та холоду варто відмовитися від низькокалорійних дієт та харчуватися ситними стравами.

– Одягайтеся багатошарово. Багато шарів одягу утримують тепло краще, ніж кілька товстих шарів. Тому потрібно одягати все, що є, одне на друге, починаючи від спортивного одягу під джиси і закінчуючи махровим халатом на легеньку куртку. Особливо це важливо робити на ніч.

– Облаштуйте спальне місце. Кілька порад, як це зробити найкраще:

  • Розмістіть спальне місце у кімнаті, куди потрапляє якнайбільше сонця протягом дня. Бажано, щоб сонячне проміння падало на темні поверхні на підлозі. Для цього протягом дня варто повністю відкривати штори і щільно їх закривати після заходу сонця.
  • За наявності, встановіть у цій кімнаті туристичну палатку або ж зробіть ніби велику дитячу халабуду і спіть у цих спорудах: так буде значно тепліше.
  • Постеліть на підлогу матраци, ковдри тощо. Це потрібно зробити для того, щоб тепло тіла не втікало через підлогу.
  • Спіть удвох чи й більше разом: так набагато тепліше.

– Традиційно українці в таких випадках думають про буржуйку, але це дуже неочевидне рішення:

  • Буржуйка дуже неефективна: потрібно багато дров, а як тільки перестає горіти, відразу стає холодно.
  • Виведення димаря через вікно призведе до щілин між ним і вашою саморобною конструкцією для втримання димаря у вікні. Через ці щілини буде потрапляти багато холодного повітря.
  • У кімнаті стане багато диму, і це може бути небезпечно.
  • Невідомо, де брати дрова і на що перетвориться ваша квартира.

Теперішню холодну погоду цілком можна пережити без опалення, якщо добре підготуватися. А після перемоги потрібно добре утеплити житло.

Головне фото: аналітичний портал “Акцент”.