Коаліція «Енергетичний перехід» та ГО «Спілка активних споживачів та проз’юмерів» за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна  у липні цього року дослідили, що частка малої ВДЕ-генерації (до 1 МВт) становить менше, ніж 2,5% від всіх встановлених в Україні ВДЕ-потужностей. Це надзвичайно мало. Тоді як збільшення долі саме розподіленої генерації сприяє посиленню громад, декарбонізації енергетики, гнучкості системи та розвитку більш конкурентного ринку. Саме тому, створення кращих умов для розвитку малих учасників ринку – завдання Четвертого енергопакету ЄС «Чиста енергія для всіх європейців». Він визначає важливу роль малих виробників, зокрема, на рівні громад. Для України цей підхід теж може бути застосований через реалізацію положень 4-ого енергопакету ЄС, які були проаналізовані під час дослідження «Кращі умови для малих учасників ринку електроенергії в Україні».

Запрошуємо долучитись до презентації і обговорення висновків та рекомендацій дослідження, під час яких будуть надані відповіді на питання:

  • – Як новий європейський підхід, запропонований у 4-му енергопакеті ЄС, стимулює розвиток малих гравців ВДЕ-ринку?
  • – Які інструменти 4-ого енергопакету ЄС можуть бути ефективно застосовані в Україні?
  • – Особливості схем підтримки для малої генерації та ВДЕ-спільнот.

Спікери:

  • Андрій Зінченко, співзасновник ГО «Спілка Активних Споживачів та Проз’юмерів»;
  • Юрій Шафаренко, заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України;
  • Степан Кушнір, проектний менеджер Компанії «Індіан Солар», Голова Правління ГО «Хмельницький енергетичний кластер».

Модераторка: Оксана Алієва, координаторка програми «Зміна клімату та енергетична політика», Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна.

Коли: 30 вересня 2020, 11.00-12.00 (Zoom).

Реєстрація:  https://forms.gle/vHM6wAg7KVzQ7T9E7

Зареєстровані учасники(-ці) отримають посилання на зустріч у Zoom, зможуть ставити питання спікерам під час презентації, а також першими отримають повний звіт за результатами дослідження «Кращі умови для малих учасників ринку електроенергії в Україні».

Подія у Facebook.

Контакти для уточнень та ЗМІ: координаторка Коаліції «Енергетичний перехід» Наталія Литвин, nataliialytvynn@gmail.com