Уряд України має заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) до 2050 року.

➤ Що не так?
Енергетична безпека України? Ні, не чули.
▪️Ми купуємо викопне та ядерне паливо в Росії. Ключові електростанції, на яких базується енергетика України, вкрай застаріли та потребують швидкого закриття. Водночас розвиток потужностей відновлюваної енергетики, які прийдуть їм на заміну, постійно стикається з викликами та перешкодами. Подолати їх допоможе політична воля.

▪️Поточна енергетична ціль України – 11% до 2020 року не амбітна. Та навіть до неї ми прямуємо без поспіху, на відміну від кліматичної кризи, яка мчить на всіх парах.

☑️ В 2019 році 100% ВДЕ – давно не фантастика, як це намагаються подати лобісти вугілля та атому українським громадянам. Коста-Ріка зробила це. Філіпіни зробили це. Західна Європа на порозі цього. Ми теж маємо зробити це!

➤ Чого ми хочемо?
Змін, які відповідають потребам світу на межі кліматичної кризи, замість латання дірок в системах вугільної та атомної генерації.

➤ Для цього нам потрібні:

1. Національна стратегія справедливого переходу України на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

2. Трансформація Міністерства енергетики та вугільної промисловості у Міністерство відновлюваної енергетики.

3. Включення в державний та міські бюджети достатньої кількості коштів на підтримку муніципальних проектів із розвитку сталої енергетики по всій Україні та стимули для домогосподарств.

4. Задекларовані цілі переходу на 100% ВДЕ для кожної області і кожного міста у своїх Стратегіях розвитку та відповідних Програм фінансування заходів для їх досягнення.

Вперед до безпечного клімату та енергетичної незалежності!