Мінпаливенерго України пропонує обмежити встановлення малих СЕС для приватних та юридичних осіб. Відповідні правки до законопроекту №8449-д «про забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерело» Мінпаливенерго подало листом до Кабінету міністрів України від 6 квітня 2019.

Члени коаліції «Енергетичний перехід» глибоко схвильовані цими пропозиціями Міненерго та підготували офіційне звернення до ключових сторін процесу.

Ми звертаємось до Прем’єр-Міністра України та Кабінету Міністрів України, Комітет з питань паливно енергетичного комплексу України ВРУ та закликаємо відмовитися від підтримки пропонованих Міненерго правок та дати можливість встановлювати за спрощеною процедурою малі СЕС, зокрема наземні, для фізичних та юридичних осіб.

Розвиток розподіленої генерації енергії з ВДЕ – це важлива складова справедливого переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії. У той час, як кількість приватних сонячних дахових станцій в Україні не перевищує 8000 (станом на квітень 2019 року), у Німеччині та Великобританії ця цифра становить більш ніж 1 мільйон. Розподілена генерація підвищує надійність енергосистеми та дозволяє населенню ставати виробниками енергії для власного споживання, тому її розвиток має бути серед ключових пріоритетів в енергетичній сфері.

Переглянути документ у форматі PDF