Представники Демократичної партії США Олександрія Оказіо-Кортез, конгресвумен від Нью-Йорка, та сенатор Ед Маркі з штату Масачуссетс представили проект  великомасштабної реформи під назвою “Зелений Новий Курс”, який передбачає рішучі зміни в економіці країни, спрямовані на втілення швидкого переходу від викопного палива до відновлюваних джерел енергії.

Основні принципи реформи, офіційно викладені у відповідній резолюції конгресу, ініціатори проекту пояснили 7 лютого на прес-брифінгу у Вашингтоні. Як підкреслили автори ініціативи, “Зелений Новий Курс” створюється в дусі політики 32-го президента США Франкліна Делано Рузвельта, який очолював країну у роки другої світової війни. За їх словами втілення реформ, необхідних для подолання кліматичної кризи та побудови нової моделі економіки, зажадає повної національної, громадської, індустріальної і економічної мобілізації, подібно до історичного “Нового Курсу”.

“Зміна клімату є однією з найбільших екзистенціальних загроз нашому способу життя, не лише для нашої нації, але й для всього світу. Для того, щоб ми могли протистояти цій загрозі, ми повинні бути максимально амбітними та інноваційними в наших рішеннях”, – відзначила Олександрія Оказіо-Кортез.

Конгресвумен Александрія Оказіо-Кортез. Фото: News 19 WLTX

“Ми вирішили заявити про себе як про світового лідера в переході до ста відсотків відновлюваної енергетики і намітити цей шлях, який означає, що ми не збираємося прив’язуватися до найнижчих стандартів інших країн”, – заявила конгресвумен.

В рамках “Зеленого Нового Курсу” передбачаються такі заходи:

  • Швидка декарбонізація енергетики та перехід на використання відновлюваних джерел енергії;
  • Реконструкція транспортної інфраструктури, розширення виробництва електромобілів, розширення залізничного транспорту та швидкісних потягів, розвиток громадського транспорту;
  • Модернізація всіх існуючих будевіль в країні для підвищення енергоефективності та заміщення викопного палива;
  • Реформа сільського господарства,спрямована на скорочення викидів парникових газів та підтримку фермерського виробництва здорової їжі;
  • Створення нових робочих міць та зміцнення соціальних гарантій для працівників, включно з медичним обслуговуванням, оплачуваними відпустками та гідними заробітними платами.

“Ми повинні це робити, тому що ми – країна, заснована на ідеалах культури, яка є інноваційною, яка дбає про наших братів і сестер по всій цій країні. Ми повинні зробити це тому, що ми є прикладом для світу. Ми маємо врятувати себе, і ми можемо врятувати решту світу з нами”, – каже Оказіо-Кортез.

Сенатор Ед Маркі. Фото: News 19 WLTX

“Ми збираємося боротися за те, щоб всі відновлювані джерела енергії та всі електричні транспортні засоби гарантовано отримували такі ж ставки податків, які отримувала промисловість викопного палива в останні 100 років. Це боротьба, яку варто вести”, – сказав співавтор резолюції сенатор Ед Маркі.

Згідно з планом розробленим Оказіо-Кортез та Маркі, федеральний уряд буде поступово скорочувати сегменти економіки, що відповідають за викиди вуглекислого газу в атмосферу: в першу чергу видобуток нафти, газу і вугілля. Для планується підвищити податки для нафтових та вугільних компаній та жорстко регулювати їх діяльність. Представники Демократичної партії в сенаті готові втілювати відповідні зміни у законодавство.

“Я сьогодні тут, щоб сказати, як старший демократ в Фінансовому Комітеті Сенату, який пише податкову політику в Сенаті, мій намір працювати з усіма цими чудовими людьми, щоб викинути податкові реліквії брудної енергетики минулого в смітник і працювати над тим, щоб покласти чисту енергетику в основу і центр для здорового майбутнього всіх американців від моря до блискучого моря”, – заявив сенатор Рон Уайден.

Сенатор Рон Уайден. Фото: News 19 WLTX

Про підтримку проекту резолюції заявили 64 представники Демократичної партії в конгресі та 9 демократів сенату, включаючи п’ятьох потенційних кандидатів в президенти США – Каміла Харріс, Елізабет Уоррен, Корі Букер, Кірстен Гіллібанд та Берні Сандерс. Політики вважають, що план Оказіо-Кортез чи подібний документ в перспективі, отримає підтримку всієї Демократичної партії, оскільки попадає в русло їх політики, поєднуючі соціально-економічні пріоритети та зелені ідеї. Оказіо Кортез особливо відмітила, що, попри існуючі суперечності по ряду питань з лідеркою демократів, спікеркою Конгресу Ненсі Пелосі,в питанні розробки та вітлення “Новго Зеленого Курсу” вони на 100% разом.

Оновлений склад Конгресу США почав діяти 4 січня. Після перемоги Демократичної партії на проміжних виборах 6 листопада 2018 року членами конгресу разом з 29-ти річною Оказіо-Кортез вперше в історії стали понад 100 жінок. Раніше більшість у конгресі займали представники Республіканської партії.