Міжнародний марш за клімат пройде в Україні у п’ятницю, 20 вересня. Акції відбудуться у Києві на Михайлівській площі та у Полтаві (хода буде здійснюватися від Білої Альтанки до будинку Полтавської міської ради, вулиця Соборності, 36). Вони приурочені до спеціального саміту ООН із питань клімату, що відбудеться 23 вересня у Нью-Йорку.

Такі ж марші відбуватимуться у цей день по всьому світу. Участь у всесвітніх маршах за клімат візьмуть мільйони людей із 150 країн світу. Учасники акцій мають на меті спонукати уряди країн виконувати Паризьку кліматичну угоду, реалізовувати дієву кліматичну політику, протидіяти глобальному потеплінню, що спричиняє руйнівні погодні катаклізми.

Зокрема, ініціатори маршу в Україні вимагають від влади:

– 100 % відновлюваної енергії. Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.

– Сказати “НІ” викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.

– Енергоефективність – пріоритет №1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.

– Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.

– Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.

– Сказати “Ні” одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Зміна клімату – це не вигадка чи міф. Це реальність, яку ми бачимо щодня. Кліматична криза наступає. Аномальні природні катаклізми вже руйнують українські міста та села. Настав час заявити, що ми за безпечне довкілля для кожного!

Вислови свою позицію, доєднавшись до міжнародного Маршу за клімат в Києві (реєстрація за посиланням http://bit.ly/climate_strike) або Полтаві (заповнивши форму https://forms.gle/T5QFd95EuQVQ1HUUA).

Міжнародний марш за клімат в Україні координує коаліція організацій та рухів, включаючи членів Коаліції 100 % ВДЕ ( 350.org-Україна, Екодія, Ekoltava).

Початок акцій о 12.00.