Мешканці Веселівської об’єднаної територіальної громади не бояться бути активними, пропонувати співпрацю та втілювати експериментальні проєкти. На місці закинутого сміттєзвалища тут побудували сонячну електростанцію. У Веселому відкрився Центр надання адміністративних послуг, який допомогли модернізувати шведські експерти. Громада купила і використовує першу в Україні мобільну лінію сортування відходів. Школярі мають змогу вирощувати овочі у шкільних теплицях, вчитися керувати громадою за допомогою настільних ігор та записувати власні передачі для місцевого радіо. про це пише проект Ukraїner. Країна зсередини .

 

У березні 2018 року на околиці Веселого запрацювала сонячна електростанція «Солар Парк Веселе». Її збудували на території великого звалища, закинутого ще з 90-х років. Голова ОТГ Петро Кіяшко каже, що підготувати земельну ділянку для цього проєкту було непросто. Але допомога у розв’язанні бюрократичних питань була критично важливою для інвестора ТОВ «Солар парк Підгороднє»:

— Тут було дуже багато сміття ще при Радянському Союзі. Цю територію ми б ніколи не почистили самотужки. Треба було знайти інвестора, який погодиться спочатку розчистити територію. Бо можна було спокійно знайти 20–30 га і не викидати такі кошти та час. Але нам повірили, що ми будемо робити все, щоб якнайшвидше оформити землю. І ми робили. Відвести землю під інвестиційний проєкт не так просто. В межах населеного пункту обов’язково має бути генеральний план. Добре, що у нас були напрацювання, що ми ще в 15-му році почали робить генеральний план. Залишилось увімкнути швидкість, щоб його закінчити.

Станція потужністю 16 МВт має 800 стаціонарних столів, на кожному — 72 панелі. Керівник Веселівської СЕС Сергій Юдін каже, що вже протягом року станція працює на повну потужність:

Усю енергію, яку генеруємо, ми відправляємо на енергоринок України. Там, на підстанції, вона вже розподіляється. Наразі тут працює понад двадцятеро людей. Серед них — спеціально навчені інженери-енергетики, що повинні мати досвід роботи на підстанції. Є такі фахівці і серед мешканців Веселого, працюють тут позмінно. Якби по всій Україні ставили більше таких електростанцій, це був би успіх для нашої країни.