Еко активісти ГО Ekoltava закликають мешканців Полтавщини взяти участь у Міжнародному марші за клімат у Полтаві. Він відбудеться у пятницю, 20 вересня, о 12.00. Хода буде здійснюватися від Білої Альтанки до будинку Полтавської міської ради, вулиця Соборності, 36.

Активісти наголошують: більше не можна ігнорувати очевидні проблеми. Рухатись в напрямку попередження змін клімату потрібно вже сьогодні.

Вимоги учасників Маршу за клімат:
1. 100% чистої енергетики! Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
2. Ні викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
3. Енергоефективність – пріоритет № 1. Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
4. Ні дотаціям у тваринництво! Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.
5. Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
6. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Реєстрація на марш у Полтаві за посиланням https://forms.gle/T5QFd95EuQVQ1HUUA

Якщо для когось зміни клімату міф, то для Австралії, наприклад, це вже сувора реальність. Як повідомляє The guardian, в результаті аномальної спеки в країні масово гинуть місцеві види летючих кажанів та папуг.