Найбільша плавуча сонячна електростанція в Європі введена в експлуатацію на півдні Франції. Про це повідомляє ЕкоТехніка.

Роботи по проекту O’MEGA1 почалися у 2014 році на місці закинутого кар’єру, який був заводнений. Річної потужності станції буде достатньо для забезпечення електроенергією 4733 будинків, що дозволить уникнути викиду в атмосферу 1096 тонн CO2. Її потужність становить 17 МВт.

Особливість проекту полягає в тому, що взяти участь у фінансуванні проекту можуть фізичні особи, які проживають в регіоні.

«Відкриваючи найбільшу в Європі плавучу сонячну електростанцію, ми демонструємо, що боротьба зі зміною клімату вимагає колективних зусиль. Мета цього проекту полягає в тому, щоб спонукати зацікавлених громадян фінансово посприяти цьому», – сказав співзасновник Akuo Energy Ерік Скотто.

Всесвітній банк провів дослідження, в якому показав, якщо використовувати хоча б 1% штучних водойм, глобальна потужність плавучих сонячних станцій склала б 400 ГВт. У Франції цей потенціал оцінюється в 20 ГВт. Раніше повідомлялося, що у Голландії буде побудована найбільша плавуча СЕС в Європі потужністю 48 МВт. Об’єкт повинен бути введений в роботу в середині 2020 року.

Джерело: ЕкоТехніка