Австралійська столична територія (Australian Capital Territory, ACT), адміністративна одиниця в складі Австралії, що включає в себе столицю, місто Канберра, офіційно оголосила, що всі енергетичні потреби в електроенергетиці на 100% може закрити відновлюваними джерелами енергії за контрактами.

«Останньою краплею» став контракт на купівлю електроенергії з вітровою станцією Hornsdale 3 потужністю 109 МВт. Він забезпечив перевищення об’ємів купованої столицею чистої електрики над річним споживання електроенергії.

«Вітряна ферма Hornsdale 3 є останньою із наших 10 великих генераторів відновлюваної енергії по всій країні, що допомагають постачати ACT чистою енергією за низькими цінами», – йдеться у заяві.

Структура ВДЕ Австралійської столичної території

Aвстралійська столична територія першою в країні досягла 100% “зеленої” електроенергії.

Аналіз, проведений Австралійським інститутом (The Australia Institute), вказує на те, що Канберра стане першим великим містом за межами Європи, яке повністю перевело своє енергоспоживання на енергію вітру і сонця.

Тепер АСТ візьметься за зменшення викидів з інших джерел. Нещодавно були презентовані плани у секторі нерухомості (переведення будинків та підприємств із газу на електрику), а також електрифікації транспорту.

Для виконання цих завдань, а також через зростання населення, регіон має намір закупити ще 250 МВт вітрової і сонячної енергії, включно із системами накопичення енергії.

Джерело: http://renen.ru