На фото ГО “Екоклуб” головний інженер Сумського КП «Міськводоканал» Олексій Жуков презентує перші позитивні результати роботи СЕС

У травні цього року місто Суми двічі потерпало від довготривалих блекаутів через атаку росіян: від 6 до 14 годин сумчани перебували без електроенергії. Завдяки вставленню сонячної станції на місцевому водоканалі попри відсутність електрики місто мало водопостачання.

В травні 2023 року за сприяння ГО “Екоклуб”, учасниці Коаліції “Енергетичний перехід”,  була встановлена сонячна електростанція на Пришибському водозаборі Сумського комунального підприємства “Міськводоканал” потужністю 100,57 кВт та акумуляторами потужністю: 81,6 кВт*год. Вартість обʼєкта становила 135 500 євро. З них 120 000 євро профінансувало міжнародне об’єднання  Oxfam, 15 500 євро – внесок громади. 

“Концепція полягала у тому, що в період нестабільного енергопостачання електричної енергії, в нічний час або при відсутності сталого постачання електричної енергії одна з артезіанських свердловин, яка по дебету є найбільш потужною, буде мати можливість забезпечувати підняття води або в резервуар для накопичення, або для наповнення цистерн і розвезення в найбільш критичні об’єкти міста”, – розʼясню є головний інженер КП «Міськводоканал» Олексій Жуков про деталі роботи СЕС на вебінарі “​​Підвищуємо сталість водопостачання у громадах завдяки сонячним електростанціям”.

За майже два місяці станція згенерувала близько 20 МВт електричної енергії, що дозволило зекономити 140 тис. гривень економії та зменшити викиди вуглецю на 7 тонн.

Але найбільше станція продемонструвала себе 6 травня, коли на Суми була здійснена атака, під час якої була пошкоджена головна підстанція міста. Населений пункт перебував 14 годин без електропостачання. Завдяки встановленій СЕС місту вдалося забезпечити водозабір упродовж ще двох годин після повного відключення світла. 

“Це є ключовим показником того, як можуть СЕС, особливо гібридні, допомагати в забезпечені альтернативних джерел енергії або сталого водопостачання в критичних ситуаціях”, – додав головний інженер КП «Міськводоканал»  Олексій Жуков.

Дізнатись більше про результати роботи СЕС на водоканалах можна тут.

Якщо ви бажаєте стати членом Коаліції “Енергетичний перехід” або долучитися до наших окремих активностей, звертайтеся на електронну адресу координаторки Коаліції Наталії Литвин: n.lytvyn@ecoclubrivne.org