Державний секретар Португалії з питань енергетики Жоао Галамба повідомив у своєму Twitter про нові правила власного споживання відновлюваної енергії, сховища енергії та енергетичні громади, опубліковані сьогодні урядом.

Португальський уряд заявив, що законодавство Decreto-Lei 162/2019 поліпшить керівні принципи власного споживання, видані в 2014 році, забезпечить більш чітку та сприятливу основу для розгортання малих та середніх об’єктів відновлюваних джерел енергії.

Нові правила набудуть чинності з 1 січня.

Вони, зокрема, встановлюють, що надлишкову потужність можна продати на спотовому ринку або за допомогою двосторонніх угод про придбання електроенергії. Зміни також спрощують процес затвердження дозволу на встановлення фотовольтаїки для будинків та підвищують обмеження розміру для цієї категорії установки, з 1,5 кВт виробничої потужності до 30 кВт.

Положення також вперше забезпечує законодавчу базу для енергетичних громад. При нинішньому режимі власникам PV-установок було дозволено живити лише один пристрій споживання. Нові правила натомість дозволяють власникам будинків та бізнесу, які бажають стати споживачами, об’єднати зусилля у колективних проектах та поділити виробничі підрозділи.

Законодавство, зазначає уряд, спрямоване на те, щоб допомогти країні досягти своєї цілі зі споживання відновлюваної енергії. Станом на кінець 2018 року в сонячній Португалії було розміщено лише 670 МВт сонячної потужності, повідомляє Міжнародне агентство з відновлюваної енергії.

Очікується, що сонце відіграватиме провідну роль у новому енергетичному плані уряду Португалії, який планує забезпечити 80% попиту на електроенергію в країні до 2030 року з відновлюваних джерел енергії та електрифікувати 65% економіки до 2050 року.

Джерело: PV-magazine