Російські ракетні удари минулої осені та зими були націлені на теплові електростанції та розподільчі підстанції української енергетичної інфраструктури. Громади жили в умовах аварійних відключень електроенергії. Робота об’єктів критичної інфраструктури — лікарень, водоканалів, об’єктів теплопостачання — опинялася під загрозою. Ці виклики створили запит у муніципалітетів на підвищення надійності енергопостачання: Екоклуб отримав понад 300 звернень від українських громад про допомогу із розгортанням відновлюваних джерел енергії.
За сприяння міжнародних донорів разом із громадами Екоклуб встановив три сонячні електростанції (СЕС) у Сумах, Дубно, Звягелі та планує ще вісім до кінця року. Також разом із громадами працюємо над інтеграцією теплових насосів у системи центрального теплопостачання. Ми відібрали 10 об’єктів та розробили для них 11 попередніх техніко-економічних обґрунтувань на встановлення теплових насосів у системи центрального теплопостачання. Висновки у документах свідчать про перспективність впровадження таких проектів навіть з огляду на сучасний рівень цін на енергоносії. Громади-партнери готові встановлювати теплові насоси, однак з огляду на їхню вартість шукають додаткові джерела фінансування.
Як громадам підвищувати надійність постачання електрики та тепла? Які виклики та можливості розвитку відновлюваної енергетики у громадах? Якими можуть бути підходи громад до поліпшення центрального опалення?
Про це та інше поговоримо на заході «Підвищення енергетичної стійкості громад як базовий рівень енергетичної безпеки України». Під час нього Екоклуб та партнери:
– поділяться отриманим досвідом встановлення СЕС на об’єктах критичної інфраструктури;
– обговорять збереження центрального опалення, необхідність його відновлення та перспективи розвитку;
– представлять результати розробки технічної документації на встановлення теплових насосів в системи центрального опалення;
– обговорять механізм реалізації енергоефективних заходів операторами центрального теплопостачання.
Коли? 13 липня о 10.00.
Де? Microsoft Teams або Офлайн у Києві
Реєстрація: https://forms.office.com/e/VuSLSDaAen
Ознайомитися з програмою заходу:
– українською: https://cutt.ly/vwu4EBtH
– англійською: https://cutt.ly/Ywu4W782
Подія відбувається у межах проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст події є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.