Париж буде вуглецево-нейтральним містом, матиме чисте повітря і на 100% живитиметься електроенергією з відновлюваних джерел до 2050 року: такий план міська Рада Парижа затвердила 21 березня 2018 року. Видатне місто, де в грудні 2015 року була підписана глобальна кліматична угода, збирається відмовитися від використання викопного палива до середини цього століття та побудувати нову вуглецево-нейтральну економіку.

Вперше прийнятий у 2007 році, а потім оновлений в 2012 році, План Дій Парижа з якості повітря, енергетики та клімату (Plan Climat Air Energie territoriale, PCAET) зробив якісний стрибок у 2018 році. Оновлений план дій ставить амбітні цілі щодо скорочення викидів парникових газів за рахунок  підвищення енергоефективності, модернізації інфраструктури міста та повного переходу на відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Зокрема він передбачає 500 загальноміських заходів, що реалізовуватимуться протягом трьох періодів.

До 2020 року місто прискорюватиме виконання попереднього плану: скорочення на 25% кількості викидів парникових газів та споживання енергії в Парижі у порівнянні з рівнем 2004 року і досягнення 25% частки відновлюваних джерел енергії в електропостачанні. До 2030 року шкідливі викиди мають скоротитися на 50%, загальне енергоспоживання в місті -зменшитися на 35%, а частка електроенергії з відновлюваних джерел досягти 45%. З рештою, до 2050 року основною метою є створення вуглецево-нейтрального міста, що на 100% забезпечує свої потреби «зеленою» енергією.

Мер Парижу Анна Гідальго. Фото: C40

Париж активно ділиться своїм досвідом та підходами. Наразі мер Парижу Анна Гідальго посідає пост голови міжнародної мережі C40, яка об’єднує найбільші міста світу для протидії змінам клімату. C40 підтримує міста для ефективного співробітництва, обміну знаннями та втілення системних заходів з протидії змінам клімату.

Мережа C40 об’єднує понад 90 найбільших міст світу, чиє населення загалом налічує понад 650 мільйонів людей і на які припадає чверть світової економіки.

Париж є другим містом у світі після Нью-Йорка, яке почало втілювати план дій, який відповідає вищій меті Паризької Угоди – обмежити глобальне потепління на рівні 1,5 градуси.