З 1 січня 2020 року в Україні набув чинності закон, який передбачає нові правила користування електромобілями. Зокрема впорядковує питання руху, паркування і зарядки електромобілів через внесення змін до правил дорожнього руху і державні будівельні норми.

Так, будуть введені дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів» та номерні знаки з зеленим кольором шрифту замість звичного чорного. Водночас, для гібридних автомобілів, які також віднесли до електромобілів, зелені номери не потрібні.

За зупинку або стоянку авто, які працюють тільки на паливі, на місці для електромобілів, власників штрафуватимуть на суму від 340 до 510 гривень. Інспекторам з паркування дозволяється затримати авто порушника за допомогою евакуатора.

Закон відносить до компетенції сільських, селищних рад та їх  виконавчих органів визначення шляхів стимулювання населення користуватися електрокарами та іншими екологічними видами транспорту.

“Кожен електромобіль, який вводиться в експлуатацію – це мінус одне авто з двигуном внутрішнього згорання, тобто мінус одне джерело реального забруднення повітря, яким вже дихаємо ми всі, а не автомобілі, – коментує Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України. – З сьогоднішнього дня, електромобільна спільнота отримала додаткові легальні інструменти для захисту своїх прав та для збільшення кількості еко-автівок в Україні.”

Примітка: У 2019 році за 11 місяців в Україну ввезли та зареєстрували майже сім тисяч електромобілів. З них: легкових автомобілів 5789 шт, а комерційних 458 шт. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, попит на легкові електромобілі в Україні зріс на 37%, а на комерційні – майже вдвічі.