Українці захищатимуть своє право на безпечне довкілля без кліматичної кризи.  20 вересня  Україна приєднається до Міжнародного маршу за клімат.

Цього вересня у всьому світі анонсована хвиля молодіжних кліматичних маршів #GlobalClimateStrike. Всесвітній марш за клімат пройде і в Україні. Молодь, натхненна шведською школяркою Ґретою Тунберґ, яка рік тому почала протестувати перед Шведським Парламентом, аби той негайно визнав зміну клімату пріоритетом у своїй роботі, запрошує дорослих долучитися.

Жителі українських міст та містечок разом із багатьма солідарними організаціями не готові стояти осторонь. Ми ще раз нагадаємо урядам всіх країн та міжнародній спільноті про найбільшу екологічну загрозу — зміну клімату та природні катаклізми (аномальні температури, засухи, шквальні урагани), пов’язані з нею.
Екологи зауважують, що Україна досі залежить від викопного палива (вугілля, нафти, газу). Його спалення робить найбільший вклад у зміну клімату, забруднює довкілля та загрожує здоров’ю населення. Шахти, заводи та застарілі вугільні електростанції щохвилини викидають сотні кілограмів небезпечних парникових газів та токсичних речовин в атмосферу, воду та ґрунт.

Приватні автомобілі щоденно задимлюють міста, ускладнюючи розвиток громадського транспорту та велоінфраструктури. Промислові тваринні ферми та великі сільськогосподарські комплекси окрім експлуатації тварин та земель, викидають небезпечний парниковий газ – метан. На сміттєзвалищах, куди потрапляє більше 90% усіх відходів України, також утворюється метан, що сприяє нагріванню планети. Все це щоденно призводить не лише до збільшення температури на планеті, а й до зростання кількості кліматичних біженців, підняття рівня моря, нарощує соціальну нерівність та кліматичну кризу.

#позиція 29.08.19 Ольга Бойко, канал "Рада"

😱 Рада нарешті заговорила про зміну клімату! Щоправда, поки не Парламент, а тільки його телеканал.🧐 Наша експертка Оля Бойко розповідає про наслідки зміни клімату, як на цю проблему реагує влада різних країн та що нам з нею робити. А якщо вам бракує часу переглянуте усе відео, то підказуємо, як кожен та кожна з вас може зробити внесок у протидію глоабльній кліматичній кризі вже зараз 👇💪 20 вересня приходьте на Міжнародний марш за клімат в Україні. Вимагайте в української влади почати діяти!Реєстрація за посиланням ⏩ bit.ly/climate_strike#маршзаклімат #climatestrike #unitedforclimate

Опубліковано Екодія Понеділок, 2 вересня 2019 р.

Під час маршу в української влади вимагатимуть:

 1. 100% чистої енергетики! Заявити про національний курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
  2. Ні викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки України.
  3. Енергоефективність – пріоритет № 1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
  4. Ні дотаціям у тваринництво! Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.
  5. Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах.
  6. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.
  Кожен має проявити свою громадянську позицію — і прийти на марш: Реєстрація за посиланням bit.ly/climate_strike