У Хмельницькому відбувся енергетичний форум. Захід зібрав фахівців у сфері відновлювальної енергетики і став комунікативним майданчиком для зацікавлених у даній темі сторін. А це, зокрема, представники влади, бізнесу, інвестори та експерти Учасники заходу мали можливість подискутувати про те, яким чином краще реалізовувати потенціал відновлювальних джерел енергії . Крім того, експерти попрацювали у секціях, які стосувалися сонячної та біоенергетики. Тим часом, у рамках форуму вперше презентували аналіз потенціалу відновлюваних джерел енергії Хмельниччини в розрізі кожного району.

Як виявилося, потенціал сільськогосподарських відходів області прирівнюється до 1,6 мільйона тонн нафтового еквіваленту. Разом із тим, на сьогодні на Хмельниччині працює три біогазові станцій. Це доволі перспективна сфера, вважають експерти.

Також голова правління «Біоенергетичної асоціації України», директор «Науково-технічного центру «Біомаса»» Георгій Гелетуха (Georgii Geletukha) наголосив, що біоенергетика дозволяє забезпечити потреби у теплі, а це близько 50 % споживання енергії. «Сьогодні виникає потреба у створенні сучасного ринку біопалива, який би формував ціну на нього. У нас має бути конкуренція у системах централізованого опалення, а отже вільний доступ до теплових мереж», – вважає експерт.

Тим часом організатори заходу, а це Екоклуб, Хмельницький енергетичний кластер та Громадська синергія / Civic Synergy переконані, що вже найближчим часом кожна область буде проводити розрахунки свого потенціалу відновлюваних джерел енергії . Адже це економічно вигідно та дозволяє досягти вищого рівня енергонезалежності.