11 грудня в м. Хмельницькому був проведений перший в Україні хакатон по атомній енергетиці.

Учасниками стали українці з різних сфер, яким важлива безпека, соціальна складова, економічний розвиток, стан екології та загальний розвиток регіону й України.

На державному рівні вже тривалий час розглядається можливість добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС). Серед населення, громадськості, влади є багато протиріч. Адже є, як противники, так і стороники реалізації цього проекту. ХАЕС є бюджетоутворюючим підприємством Хмельницької області, а добудова нових енергоблоків несе в собі ряд екологічних, економічних, політичних та соціальних наслідків.

Враховуючи це, дуже важливо сформувати суспільне бачення даного державного проекту, з різними сценаріями розвитку події:

  • Добудовується 3-й та 4-й енергоблоки. Залишаються функціонувати 1-й і 2-й енергоблоки з продовженням термінів експлуатації;
  • Не добудовуються 3-й та 4-й енергоблоки. Залишаються функціонувати 1-й і 2-й енергоблоки з продовженням термінів їх експлуатації;
  • Закриття ХАЕС (1-го і 2-го енергоблоків). Енергоблоки 3 і 4 не добудовуються. Енергоблокам 1 і 2 не продовжується термін експлуатації (виводяться з експлуатації після закінчення терміну експлуатації).

За результатами хакатону було зібрано багато різних думок та ідей, щодо майбутнього ХАЕС, і тепер ці результати візуалізовано за трьома можливими сценаріями розвитку подій.

* Ініціативу «Хакатон: «Хмельницька АЕС: загроза чи можливість?» організував Хмельницький енергетичний кластер спільно з Центром екологічних ініціатив “Екодія” за підтримки Friends of Earth Norway “Naturvernforbundet”. Організації є активними учасниками коаліції “Енергетичний перехід”.

Деталі: 

Артур Кокаревич,

Хмельницький енергетичний кластер,

Тел.: 096 945 0251,

www.energycluster.net