Розміщений в Гамбурзі постачальник “зеленої” електроенергії збирається викупити та закрити всі вугільні електростанції компанії RWE, а на їх місці побудувати 8.2 ГВт нових вітрових та сонячних електростанцій. Передбачається, що приблизно 7 млрд. євро буде інвестовано в нові потужності ВДЕ, які будуть побудовані без жодної державної підтримки. Ключем до цієї ініціативи є участь громадян.
Компанія «Greenpeace Energy» планує з 2020 року поступово вступити в володіння видобутком бурого вугілля та вугільними електростанціями компанії RWE в регіоні річки Рейн в Західній Німеччині, та закрити їх до 2025 року. Це звільнить місце для нових сонячних та вітрових електростанцій з загальною потужністю близько 8.2 ГВт, про це йдеться в офіційному прес-релізі.
Цей план буде реалізовуватися за участю громадян, і буде включати інвестиції від державних та приватних компаній. Він також передбачає перенесення робочих місць з вугільної компанії RWE у розбудову інфраструктури нових джерел відновлюваної енергетики.
«Те, що ми пропонуємо, є величезною можливістю для долини Рейну – і допомагає нам зробити великий крок у захисті клімату», – заявив Зонке Тангерманн, генеральний директор «Greenpeace Energy». «Наша концепція є фінансово справедливою з усіх сторін і створена таким чином, щоб уникнути раптових звільнень».
«Greenpeace Energy» закликала до переговорів компанію RWE та політичні органи – від муніципалітетів до федерального уряду – відносно реалізації цього плану.
Операція з купівлі кар’єрів та електростанцій оцінюється в 384 мільйони євро, за словами Фабіана Хунеке з інституту «Energy Brainpool». Це включає в себе вартість закриття Хамбахського кар’єру та шести найстаріших та найменш ефективних енергоблоків у 2020 році, Інденського кар’єру та шести інших енергоблоків до 2022 року, а також Гарцвайлерського кар’єру та останніх трьох енергоблоків до 2025 року. Ціна обґрунтована припущеннями відносно прибутку, який можна було б отримати за рахунок цих електростанцій, якби вони продовжували постачати електроенергію на ринок до того моменту, поки вони не стануть неприбутковими через зростання цін на викиди CO2.
«Greenpeace Energy» вже створила кілька нових компаній для реалізації своєї ідеї. Енергетичний кооператив потурбується про участь громадян в цьому проекті. Вітрові та сонячні електростанції потужністю 3,8 ГВт та 4,4 ГВт, відповідно, будуть збудовані на всіх підходящих для цього територіях колишніх кар’єрів. Компанія заявила що, у 2030 році вони зможуть постачати понад 15 ТВт відновлювальної електроенергії – приблизно четверть від того, що на даний момент постачає буровугільна галузь в долині Рейну.
Згідно з підрахунками «Greenpeace Energy», будівництво всього комплексу сонячних та вітрових електростанцій обійдеться приблизно в 7 млрд. євро. Наразі це найбільший проект у галузі відновлюваної енергетики в Європі, і, завдяки економії за рахунок ефекту масштабу, ціни на будівництво ВЕС та СЕС будуть знижуватися. Проект буде реалізуватися без жодної схеми державної підтримки. Виходячи із середніх ринкових цін на електроенергію, очікується повернення інвестицій на рівні 5-7% на рік.
Ділянки для сонячних і вітрових електростанцій будуть орендовані енергетичним кооперативом у новоствореного муніципального земельного банку, в який організуються всі орендодавці, продовжує «GreenpeaceEnergy». Очікуваний дохід від оренди на останньому етапі втілення проекту складатиме 45 мільйонів євро щорічно.
До того ж, окрема дочірня компанія буде нести відповідальність за відновлення земель, ще одна компанія забезпечуватиме працевлаштування та поступово перейматиме співробітників RWE, вивільнених з вугільної галузі. Вони зможуть, наприклад, працювати на рекультивації районів видобутку та виведенні з експлуатації старих електростанцій або перекваліфікуватися щоб працювати у галузі відновлюваних джерел енергії чи інших галузях промисловості.