Коаліція “Енергетичний перехід” вітає нового учасника нашої спільноти – громадську організацію Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», що знаходиться у м.Лубни (Полтавська область).

Організація існує уже понад 20 років і має великий досвід співпраці із територіальними громадами України у напрямках підтримки бізнесу, зокрема, у сфері розвитку відновлюваних джерел енергії. Щоб розширити свою діяльність, організація приєднується до Коаліції “Енергетичний перехід”.

“Ваші організації, що входять до Коаліції, близькі нам по духу і намірах. Ну, і Коаліція завжди має більший потенціал, ніж одна організація. Також у членів коаліції є напрацювання, які нас цікавлять, зокрема, тема малих СЕС, біогазові установки, експертний потенціал і досвід роботи з донорами. Окрім цього ми можемо довіритися у роботі Коаліції, адже там є експерти, з якими ми вже успішно працювали”, – пояснює свою мотивацію голова Фонду Руслан Щербаков.

Приєднання Фонду до Коаліції є також дуже корисним для усієї нашої спільноти. За увесь час діяльності Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» здійснив багато проектів у напрямку енергетичного переходу, тож їх досвід тільки  посилить роботу Коаліції.

Досвід

У напрямку ВДЕ організація розпочала свою діяльність у 2015 році, розробивши План дій сталого  енергетичного розвитку до 2020 року за запитом Лубенської міської ради, за методикою європейської ініціативи «Угода  мерів» (Covenant of Mayors), та місцеву стратегію з енергобезпеки (проект LINK)  за рекомендаціями Регіонального Довкільного Центру для Центральної та Східної  Європи (REC).  

Спільно з містом Лубни та національним університетом Києво-Могилянська  академія в березні 2017 року Фонд започаткував проект «Організація співпраці малих  міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях  енергобезпеки», головною метою якого було відпрацювання дієвої структури допомоги малим та  середнім громадам в ініціації, плануванні, втіленні проектів власної модернізації  енергетичного менеджменту, енергозбереження і сталого розвитку. 

У 2018 році проведено декілька конференцій та Форум малих громад в  Лубнах, де 121 тергромада узгодила спільно рухатися та розвиватися, зокрема, в напрямку енергобезпеки та диверсифікації джерел енергії, зменшення витрат  енергоносіїв, збереження довкілля, благоустрою територій, біосферних розробок; енергозбереження на об’єктах державної та комунальної власності, сталого  розвитку; 

В період 2018-2021 рр. Фондом проведено 4 конкурси на написання Планів дій  сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 р. (SECAP). Відібрано за весь  період більше 100 громад. 59 з них громад отримало від Фонду допомогу в підготовці і затвердження цих документів на рівні Угоди мерів. 

Актуальні проекти

Сьогодні Фонд разом з іспанською асоціацією SERCOBE уклали меморандум про співпрацю. Було започатковано парасольковий проект «SOMBRILLA», який має наступні модулі: модернізація водопостачання і водовідведення; модернізація теплозабезпечення; альтернативна енергетика в громадах. Проект SOMBRILLA – пропонує інноваційний набір інструментів, який підтримує  децентралізований підхід до енергетичної безпеки громад та націлений на відновлення малих та середніх громад України. 

В середині 2023 року Фонд відібрав 12 громад на допомогу в підготовці місцевих  енергетичних планів та місцевих стратегій з адаптації до змін клімату та екологічної безпеки до 2035 року. 

В липні 2023 року ГО «Екодія», учасниця Коаліції” уклала грантовий договір з Фондом проспільний  пілотний проект з Покровською селищною територіальною громадою Дніпропетровської області. Це проект програми комплексного відновлення території з включенням заходів з адаптації та протидії змінам клімату до 2030  року.

Раді вітати нового учасника!

Якщо вам цікаві новини про енергетичний перехід України, підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.