Громадська організація Фонд RcErBs та проєкт SOMBRILLA  має можливість включити у 2024 році ще 4 громади до 150 тис. населення  на повне розроблення місцевих енергетичних планів (МЕП) та стратегій екологічної безпеки та адаптації до змін клімату до 2030 року (на виконання закону “Про енергетичну ефективність” до 21 жовтня 2024 року, та державної Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року.)

У 2023 році проєктом SOMBRILLA підготовлено та прийнято сесіями місцевих рад 17 стратегічних документів, які дають можливість залучити технічну підтримку на реалізацію включених до цих документів проєктів.

Проєктом передбачено фінансування громадами, які будуть відібрані для співпраці 30% від вартості розроблення стратегічних документів.

Для відібраних громад передбачається підтримка і реалізація Програм комплексного відновлення території громад згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 р. № 1159.

Всю додаткову інформацію про проєкт SOMBRILLA можна отримати за  адресою: lubnyfound@gmail.com або за тел. +38 095 3172447

Про проект

Громадська організація Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», Фонд RcErBs, за підтримки іспанської організації виробників обладнання Sercobe та об’єднання підприємств “Енергетичний Альянс” м. Дніпро започаткували грантовий проект «SOMBRILLA», який продовжує проект «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», що був призупинений у 2022 році.

Основою проєкту є підготовка малими та середніми громадами України, які не постраждали під час військових дій, місцевих енергетичних планів, та місцевих стратегій з екологічної безпеки та адаптації до змін клімату до 2030 року.

Необхідність цих документів для громади викликана зумовлена також вимогами:

•  ст. 6 Закону України «Про енергетичну ефективність» від 21.10.2021р.

• ст. IV Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року.

В конкурсі можуть брати участь органи місцевого самоврядування – об’єднані територіальні громади України населенням до 150 тис. мешканців, які приєднаються до проекту «SOMBRILLA», шляхом підписання Меморандуму.

Вимоги до учасників конкурсу:

  • можливість надання не менше 30% від вартості написання цих стратегічних документів
  • пріоритет буде надаватися громадам, які мають готовність до просування партнерських проектів сталого розвитку з іспанськими товаровиробниками в галузі енергобезпеки та диверсифікації джерел енергії, зменшення витрат енергоносіїв, енергоефективності та збереження довкілля.

Роботи з написання енергетичних і кліматичних планів виконуватимуть експерти – учасники проекту «SOMBRILLA».

Переможцям конкурсу будуть надані консультації та допомога в підготовці заявок на фінансування заходів, які увійдуть до розроблених планів.

Учасник конкурсу надає:

  • заповнену аплікаційну форму (формат Word) та її сканкопію з підписом Голови громади та печаткою (формат PDF);
  • лист на офіційному бланку з підтвердженням готовності профінансувати не менше 30% від вартості написання цих стратегічних документів;