Енергокооперативи – дієвий інструмент для забезпечення громад енергією, заробітку та збереження довкілля. Досвід Австрії, Данії, Німеччини та інших європейських країн, де число таких кооперативів постійно зростає, свідчить про хороші перспективи для українських громад.

Про це йдеться у публікації, яку випустив Екоклуб. У ній розглянуто поняття та принципи роботи енергетичних кооперативів, правову базу, економічні моделі, наявні українські приклади, а також є інструкція, як створити власний енергокооператив.

“Щороку кожна громада, що використовує газ для опалення, сплачує за енергоносії від десяти мільйонів гривень до кількох мільярдів. Ці кошти майже повністю виводяться з місцевої економіки і йдуть на оплату газу та електрики, – розповідає Андрій Мартинюк, керівник ГО “Екоклуб”та один із авторів публікації. – Енергетичні кооперативи можуть стати потужним стимулом розвитку місцевої економіки, адже завдяки створенню потужностей з виробництва пелет чи брикетів для опалення кошти будуть отримувати місцеві фермери та підприємці. Електростанції, що використовують сонячне проміння, вітер чи біомасу, теж можуть можуть розвивати громади, особливо, якщо такі підприємства перебуватимуть у власності громади. Сьогодні на перешкоді створенню енергокооперативів – лише невисока обізнаність та брак довіри між людьми.”

Публікація буде корисна представникам органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості.

У ній читачі знайдуть інформацію про “зелений” тариф для різних об’єктів, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, і детальний опис роботи Берездівського енергетичного кооперативу – від ідеї проекту до виробничого плану та собівартості продукції, планів збуту.

Завантажити “Енергетичні кооперативи: енергонезалежність для громад”

Ця брошура створена ГО «Екоклуб» в рамках проекту «Включення потенціалу місцевих ресурсів у процес переходу до 100% ВДЕ» за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні. Зміст роботи є винятково думкою авторів і не обов’язково відображає офіційну позицію Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні чи Уряду Німеччини.