Глобальні зміни клімату та адаптація міст до цих змін обговорили учасники панельної дискусії з напрямку «Кліматична політика» в рамках Львівського екологічного форуму. Панельну дискусію провели  Українська Кліматична мережа спільно з 350.org.

Як відзначили експерти, важливо вже зараз розробляти і втілювати програми дій для адаптації до змін клімату. Адже нині у світі та Україні, зокрема, кліматична криза. У Львові вже некомфортно без кондиціонера. А в Києві, Рівному чи Луцьку годинна злива перетворює частину міста на Венецію. З роками ці загрози зростатимуть, як пояснила представниця України у міжурядовій групі експертів з питань зміни клімату Світлана Краковська. Адаптація міста потребує довготермінового планування та інвестицій.

З плануванням містам допомагає Угода Мерів, про адаптаційну складову якої розповів Андрій Кирчів, експерт з комунікацій проекту ЄС «Угода Мерів – Схід». Як окупаються інвестиції в адаптацію? Відповідь – через відвернення збитків, збереження здоров’я і працездатності містян. Окремі заходи з адаптації, наприклад,  збір дощової води для подальшого використання, дозволяють економити одразу. За словами Іллі Єременка, голови Української кліматичної мережі, найбільшим викликом для міст України є брак даних та аналітичних матеріалів про різні аспекти адаптації: прогноз клімату в місті, вплив нових умов на здоров’я, вразливість інфраструктури.

– То ж ми закликаємо міста і державу виділяти ресурси на такі дослідження та підготовку фахівців з адаптації, – наголосив Ілля Єременко.

Нагадаємо, V LVIV ECO FORUM відбувся на стадіоні «Арена Львів» 12-13 вересня. На цьогорічному форумі 50 українських та закордонних експертів із 20 країн світу говорили про збереження водних ресурсів, поводження з відходами й перетворення їх на енергію, а також кліматичні зміни.