Revitalising EU-UKRAINE cross-border infrastructure for a secure, clean energy future

29.08.2022 | English

Energy Atlas 2018: Facts and figures about renewables in Europe

Доповідь “Енергетичний Атлас Європи” дає огляд поточного стану відновлюваної енергетики в Європі та її перспектив до 2050 року. У цій доповіді досліджується значний досвід, який накопичили країни ЄС в сфері інтеграції великих потужностей вітрової та сонячної енергетики в загальну енергосистему. Для подальшого збільшення частки ВДЕ в загальному енергопостачанні ключовою є інтеграція електроенергетики з транспортом і опаленням та впровадження механізмів керування попитом. Дослідження було спільно опубліковано Фондом Генріха Бьолля, Friends of the Earth Europe, Європейською Федерацією відновлюваних джерел енергії (EREF) та Зеленою Європейською Фундацією.

06.12.2018 | English

Cost competitive renewable power generation: Potential across South East Europe

Цей спеціальний звіт Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (IRENA) спрямований на підтримку урядів країн Південно-Східної Європи (країни Балканського півострову, Румунія, Болгарія, Україна, Молдова) у підготовці довгострокових стратегій розвитку відновлюваної енергетики. У звіті наводиться оцінка доступного кожній країні економічного потенціалу для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії та рекомендації щодо його реалізації. Спираючись на високий потенціал для розвитку відновлюваної енергетики регіон, що включає нових членів Європейського Союзу (ЄС) та країн-учасниць Договору про Енергетичне Співтовариство, може прийняти в сфері клімату та енергетики амбітні цілі на 2030 рік.

06.12.2018 | English

Global energy transformation: A roadmap to 2050

В доповіді “Глобальна енергетична трансформація: Дорожня карта до 2050 року” Міжнародне Агентство з Відновлюваної Енергетики (IRENA) закликає до невідкладного енергетичного переходу в усьому світі та переконливо доводить, що новий шлях розвитку енергетики є економічно більш вигідним. Темпи розгортання відновлюваної енергетики мають бути збільшені принаймні в шість разів по всьому світі для досягнення цілей декарбонізації економіки до 2050 року та запобігання катастрофічним змінам клімату, визначених Паризькою Угодою. Для цього необхідне масштабне зростання інвестицій у ВДЕ і енергоефективні технології та їх широке розгортання без зволікань.

06.12.2018 | English

REN21 Renewables Global Status Report 2018

Доповідь міжнародної мережі REN21 “Стан відновлюваної енергетики в світі на 2018 рік” дає загальну картину в галузі та аналіз по кожному регіону. В доповіді показані існуючі протиріччя в галузі: революція в електроенергетичному секторі веде до швидких змін та переходу до відновлювальних джерел енергії, з іншого боку загальний перехід не розвивається з потрібною швидкістю. Перехід до ВДЕ у секторі електроенергетики вже відбувається, але термінові дії потрібні в сферах опалення, охолодження та транспорту. Кожна з цих сфер детально проаналізована в доповіді.

06.12.2018 | English

Енергетичні кооперативи: досвід Німеччини та Австрії

Енергетичні кооперативи є об’єднаннями громадян, підприємств та організацій, метою яких є, як правило, реалізація різноманітних локальних проектів у сфері відновлювальної енергетики. Юридичні аспекти функціонування енергетичних кооперативів у Німеччині та Австрії проаналізовані в дослідженні Офісу Фінансового та Економічного Аналізу ВРУ. У ньому розглядаються основні вимоги законодавства Австрії та Німеччини щодо правового та організаційного статусу енергетичних кооперативів, а також проаналізовано державні гарантії діяльності енергетичних кооперативів, правила ліцензування їх діяльності та надання їм державної і місцевої підтримки.

 

21.01.2018 | Українська