Перший муніципальний енергетичний кооператив «Сонячне місто» з’явився у м. Славутич Київської області Вартість одного паю -15 тисяч гривень (близько 550 євро). Тому інвестувати можуть усі охочі. Завдяки «зеленому тарифу» інвестори зможуть отримувати близько 13,8% від свого внеску щорічно, а 5% від загального прибутку йтиме на розвиток Славутича.

Як повідомляє сайт кооперативу, члени кооперативу разом складають свої інвестиції та стають колективним інвестором, який встановить сонячні електростанції на дахах муніципальних будівель. Це дозволить генерувати чисту електроенергію й прибуток для членів кооперативу та міської громади. Енергія продаватиметься за «зеленим тарифом», що дасть можливість повернути початкові інвестиції членам кооперативу та отримати чистий прибуток за кілька років.

Членів кооперативу залучають за моделлю кооперативного спільнокошту – усі охочі зможуть придбати паї у кооперативі. Така практика не нова – за останні роки у розвинених країнах вона набула широкого поширення під назвою equity crowdfunding.

Краудфандингова кампанія розпочалась з серпня 2019 року. При цьому перші 2 тижні виключне право інвестувати в «Сонячне Місто» мали мешканці Славутича. А з вересня до процесу можуть приєднатися усі охочі з будь-якого регіону України.