У невеликому місті створили перший в Україні енергетичний кооператив, учасники якого, інвестувавши у проект лише 500 дол, можуть стати співвласниками електростанцій.

У мешканців українських міст є можливість зробити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням і стати інвестором проекту, який зароблятиме на “зеленому” тарифі.

Принаймні, з недавніх пір на це можуть розраховувати жителі Славутича. Це перше в Україні місто, де створили муніципальний енергетичний кооператив, який будуватиме та експлуатуватиме сонячні електростанції.

Саме тут побудують першу в Україні краудфандингову сонячну електростанцію потужністю близько 350 кВт, яку розмістять на дахах кількох будинків у центрі міста. Головна особливість проекту — його інвесторами стануть жителі міста.

Що таке енергетичний кооператив, як це працює, і чи можуть інші міста реалізовувати такі проекти?

Енергетичні кооперативи популярні в Німеччині та Австрії. Це обєднання громадян, підприємств чи організацій, які реалізовують локальні проекти у сфері відновлювальної енергетики.

Найчастіше такі обєднання спрямовують свої зусилля на децентралізоване, екологічне і незалежне від компаній та концернів виробництво енергії.

Існують різні моделі: від кооперативів громадян до комунальних кооперативів, учасниками яких є громади чи комунальні підприємства.

Заробляти на сонячній енергетиці вигідно, адже “зелений” тариф в Україні — один з найвищих у Європі.

Щоб отримати дохід від електростанції, потрібно вкласти 7-10 тис дол у дахову сонячну установку. Це потребує власного приватного будинку з відповідною площею даху.

У Славутичі все простіше: тут реалізовують проект, “вхідний квиток” у який не перевищує 500 дол.

“Один з творців кооперативного руху Фрідріх Райффайзен свого часу сказав фразу, на якій все будується: “Те, що неможливе для одного, можливе для багатьох”.

У цьому суть кооперативного руху. Багато людей поєднують ресурси, щоб отримати результат, який би кожен окремо не міг отримати”,  зазначає керівник кооперативу “Сонячне місто” у Славутичі Андрій Зінченко.

Детальніше читайте у матеріалі “Економічної правди”:  https://www.epravda.com.ua/publications/2019/02/19/645391/