Газова незалежність громад: детальна інструкція переходу на біомасу в теплопостачанні

18.08.2022 | Українська

Спорудження сонячних колекторів для гарячої води

Сонячний колектор може використовуватися для душа, гарячого водопостачання кухні і, в залежності від розміру, для обігрівання будинку. Відповідно, паливо та інші ресурси, які до цього часу використовувались для нагрівання води, можуть бути заощаджені. Сонячні колектори широко застосовуються в країнах з високим сонячним випромінюванням і холодними зимами. Вони використовуються всюди, але особливо активно у сільських і гірських районах, де бувають перебої в енергопостачанні.Існують різні типи сонячних водонагрівачів, але усі вони ґрунтуються на простому принципі: чорна поверхня поглинає сонячне тепло, потім це тепло передається воді. Найпростіші моделі можуть бути споруджені із простих матеріалів і не потребують насосів чи іншого електричного обладнання.

20.02.2018 | Українська

Виготовлення паливних брикетів з відходів рослинного походження

Практичний довідник виготовлення паливних брикетів з різноманітних відходів рослинного походження задля забезпечення власного домогосподарства біопаливом. У Довіднику наведені базові знання та приклади конструкції пресів для виготовлення палива.

21.01.2018 | Українська

Утеплення будинку: комфорт і економія

У цьому посібнику представлена інформація, за допомогою якої ви зможете кваліфіковано й якісно утеплити свій будинок власними силами. Він розроблений французькою організацією GERES, яка займається розвитком та вдосконаленням різноманітних технологій утеплення в багатьох країнах. Крім надання практичних порад, експерти пояснюють зв’язок між охороною довкілля, споживанням енергії та утепленням будинків. Основна частина посібника присвячена детальному поясненню теоретичних основ теплоізоляції. Тож ви отримаєте знання і зможете більш фахово розрахувати необхідну товщину ізоляції для вашого будинку та обрати найбільш відповідний матеріал. Окрема увага приділена утепленню природними матеріалами, які за своїми властивостями не поступаються штучним та є безпечними для здоров’я людей і довкілля.

21.12.2018 | Українська